Schody szklane

Jako producent schodów szklanych, dbamy o najwyższą jakość materiałów, z których wykonywane są nasze produkty. Nowoczesne technologie używane przy produkcji schodów ze szkła sprawiają, że są one praktyczne i bezpieczne w użytkowaniu. Mogą także pełnić funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu, dodając wnętrzu uroku. Łatwość montażu, wytrzymałość, a przy tym elegancka konstrukcja sprawiają, że szklane schody cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm. Z pewnością przypadną one do gustu zwolennikom awangardowych rozwiązań aranżacyjnych.

Specyfika szklanych schodów

O bezpieczeństwo użytkowania schodów szklanych należy zadbać już na etapie produkcji. Są one poddane procesowi hartowania, czyli utwardzane poprzez podgrzewanie poszczególnych elementów w temperaturze kilkuset stopni Celsjusza, po czym szybko schładzane. Proces ten zapewnia ich niezwykłą trwałość i długowieczność w eksploatacji. Każdy ze stopni to kilka warstw szkła, które zostało ze sobą sklejone oraz dodatkowo zabezpieczone specjalną folią, która nawet w wypadku uszkodzenia schodów chroni przed rozsypaniem się odprysków. Ze szkła można wykonać zarówno schody wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Zalety szklanych schodów

Schody szklane zapewniają dostęp do światła dziennego i dodają pomieszczeniom lekkości, optycznie je powiększając. Szkło dodaje także surowej elegancji nowoczesnym wnętrzom i wprowadza ciekawy klimat. Tego rodzaju schody coraz częściej pojawiają się w aranżacjach pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym lub skandynawskim. Znajdują także zastosowanie w biurach, hotelach oraz budynkach użyteczności publicznej. Schody wykonane ze szkła hartowanego są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ponadto szkło z powodzeniem można łączyć z innymi materiałami oraz nadawać mu wybrane przez siebie kształty i kolory. Zachęcamy do kontaktu z producentem schodów ze szkła – firmą Gam-Metal w celu zapoznania się ze szczegółami oferty.

Zobacz również: