Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Balustrady z drewna i metalu — postaw na industrializm

Podstawowym i najpopularniejszym materiałem do tworzenia obramowań schodów jest oczywiście drewno. Obecnie, wraz z rosnącą modą na industrializm i minimalizm we wnętrzach, wiele osób decyduje się na balustrady metalowe. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie tych dwóch tworzyw.

Balustrady metalowo-drewniane — do jakich aranżacji pasują?

Balustrady metalowo-drewniane to dość uniwersalne rozwiązanie, które tak naprawdę pasuje do większości nowoczesnych aranżacji. Świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym lub minimalistycznym. Prostota i chłód metalu są przełamane przez drewno, które kojarzy się z ciepłem i naturą. Eleganckie balustrady metalowo-drewniane mogą stanowić również świetne dopełnienie wnętrz urządzonych w stylu klasycznym.

Z drewna i metalu można stworzyć wiele różnorodnych wariantów balustrad, dzięki czemu jest to rozwiązanie, które spełni oczekiwania zarówno osób ceniących sobie tradycyjne podejście do urządzania wnętrz, jak i miłośników nowoczesnych trendów i nietypowych pomysłów aranżacyjnych.

Zalety użytkowe balustrad metalowo-drewnianych

balustrada metalowa

Nie można też zapominać o licznych zaletach użytkowych balustrad metalowo-drewnianych, które w dużej mierze wynikają z właściwości poszczególnych materiałów użytych do ich wykonania. Elementy wykonane ze stali nierdzewnej zapewniają wyjątkową trwałość i wytrzymałość. Są odporne na szereg czynników zewnętrznych, a także uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie nadają całej konstrukcji lekkości.

Odpowiednio zabezpieczone elementy drewniane również posłużą nam przez długi czas w dobrym stanie. Drewno jest ciepłe w dotyku, więc często służy do wykonywania poręczy, dodatkowo można je pomalować na dowolny kolor. Oba materiały można łatwo kształtować, dzięki czemu uzyskujemy z nich różnorodne formy.

Balustrady metalowo-drewniane z Gam-Metal

Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu balustrad metalowo-drewnianych, które wyróżniają się nie tylko estetyką, ale i wyjątkową trwałością. Do budowy naszych konstrukcji wykorzystujemy stal nierdzewną oraz drewno pochodzące z Polski — buk, jesion lub dąb. Na życzenie klientów tworzymy też balustrady z zastosowaniem drewna egzotycznego, np. merbau, teak, peseli, badi, iroko. Każdy element drewniany pokrywany jest wysokiej jakości lakierem, który podnosi odporność na uszkodzenia mechaniczne, w tym przede wszystkim ścieranie.