Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Blog Gam-Metal

balustrada metalowa

Gdzie znajdą zastosowanie ażurowe balustrady?

Balustrada to niezbędny element większości schodów, dlatego powinna być tak skonstruowana, aby zapewniała bezpieczeństwo osobom poruszającym się po schodach. Czym charakteryzują się ażurowe balustrady? Gdzie znajdą zastosowanie? Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej...

balustrada metalowa

Gdzie znajdzie zastosowanie balustrada metalowa?

Balustrady mogą być wykonane z różnych materiałów. Dostępne opcje to między innymi szkło, drewno oraz metal. Szczególnie warto przyjrzeć się obiektom zrobionym z tego ostatniego materiału. Balustrady metalowe mają bowiem do siebie to, że mogą być wykorzystywane w wielu różnych celach. Nie mają jednego sposobu zastosowania, tylko przydają się w wielu sytuacjach.

Czytaj więcej...

metalowa balustrada

Jak dbać o metalowe balustrady?

Metalowe balustrady to niezwykle ciekawe obiekty, które mają szansę przydać się w bardzo wielu sytuacjach. Ich montaż to jedna z najlepszych decyzji, jakie można podjąć. Sama instalacja takich obiektów to jednak jeszcze nie wszystko. Trzeba o nie również odpowiednio dbać, żeby zachowywały swoje pozytywne właściwości, takie jak estetyka wykonania oraz solidność.

Czytaj więcej...

schody

Schody w nietypowej odsłonie

Klatka schodowa to doskonałe miejsce, aby zaskoczyć gości nietuzinkowym designem i wykonaniem. Dzięki nowoczesnym metodom rzeczywiście jest to możliwe i schody mogą być naprawdę niespotykane oraz stanowić jedną z głównych ozdób wnętrza.

Czytaj więcej...

drewniane schody

Jakie drewno najlepiej sprawdzi się na schody?

Schody z drewna są przytulne i przyjemne w dotyku, wpisują się w każdą aranżację wnętrz.  Podkreślają charakter domu, nadają mu odpowiedni klimat i są eleganckie. Ich ogromną jest lekka konstrukcja. Do tego są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, co przekłada się na ich funkcjonalność. Możemy je łączyć z metalem i szkłem, wybierając odpowiedni odcień drewna krajowego lub egzotycznego. Powinny być wyeksponowane, ponieważ są umieszczane w centralnym miejscu domu, więc są elementem dekoracyjnym.

Czytaj więcej...

schody

Schody zewnętrzne. Jakie materiały będą odpowiednie?

Zaplanowanie, zaprojektowanie i wykonanie schodów zewnętrznych często może być trudniejsze niż nam się to wydaje na początku. Wynika to z faktu, że schody takie można wykonać na wiele sposobów, a i ich rola może być bardzo różna. Sama konstrukcja takich schodów również nie może być przypadkowa i wręcz musi opierać się na samodzielnym i trwałym fundamencie. Problematyczny może być także dobór samych materiałów na takie schody. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników i dobrze to wszystko ze sobą połączyć. Dlatego dziś chcemy zająć się tym tematem i spróbować odpowiedzieć na pytanie: jakie materiały będą odpowiednie na schody zewnętrzne?

Czytaj więcej...