Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Blog Gam-Metal

balustrada schodów w domu

Na co zwrócić uwagę przy wyborze balustrady do domu?

Wybierając balustradę do swojego wnętrza, warto wziąć pod uwagę wiele czynników, aby stworzyć harmonijną przestrzeń. W artykule omówimy kluczowe kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze balustrady do domu.

Czytaj więcej...

balustrada na bankonie

Jak dopasować balustradę zewnętrzną do stylu budynku?

Balustrada nie tylko pełni funkcję ochronną, ale także stanowi ważny element estetyczny, który może podkreślić styl budynku lub kontrastować z nim. W dzisiejszym artykule omówimy, jak dokładnie dopasować balustradę zewnętrzną do stylu budynku, aby osiągnąć harmonijną i efektowną kompozycję.

Czytaj więcej...

słupek balustrady

Jak dobrać słupki do balustrady?

Wybór odpowiednich słupków do balustrady ma znaczący wpływ na cały projekt, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ich dobór. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy doborze słupków do balustrady.

Czytaj więcej...

szklana balustrada w biurze

Szklana balustrada jako element nowoczesnego biura

Jednym z kluczowych elementów, które można wykorzystać w aranżacji biura, jest szklana balustrada. Zapraszamy do zapoznania się z zaletami szklanej balustrady w nowoczesnym biurze.

Czytaj więcej...

szklane balustrady

W jakim wnętrzu sprawdzą się najlepiej szklane balustrady?

Przy projektowaniu wnętrz szukamy rozwiązań, które będą praktyczne i nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Jednym z elementów, który spełnia te wymagania, są szklane balustrady. Podpowiadamy, w jakim wnętrzu będą prezentować się najlepiej.

Czytaj więcej...

balustrada drewniano-metalowa

Do jakich wnętrz warto wybrać balustrady metalowo-drewniane?

W tym artykule chcemy przedstawić balustrady metalowo-drewniane, które są nie tylko piękne, ale także praktyczne. Dowiedz się, do jakich wnętrz warto wybrać balustrady metalowo-drewniane i odkryj, co proponuje dla Ciebie Gam-Metal.

Czytaj więcej...

podjazd dla niepełnosprawnego

Jakie i gdzie montować balustrady dla niepełnosprawnych?

Balustrady są jednym z elementów, które wpływają na bezpieczeństwo na schodach, tarasach, a także balkonach. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie balustrady zastosować dla osób z niepełnosprawnościami i gdzie je montować.

Czytaj więcej...

balustrada na balkonie

Jakie balustrady sprawdzą się na balkonie?

Właściciele mieszkań i domów wyposażonych w balkony muszą zastanowić się nad tym, jaką balustradę wybrać. Wspomniana konstrukcja pełni przede wszystkim funkcje zabezpieczające – chroni przed upadkiem z wysokości. Jednak oprócz tego dobrze dobrana do elewacji czy dachu z pewnością doda uroku budynkowi. Jaką balustradę najlepiej wybrać na balkon, aby była funkcjonalna, a przy tym estetyczna?

Czytaj więcej...

balustrada w domu

Jak długo twa montaż balustrady?

Czas trwania montażu balustrady jest uzależniony od kilku czynników. Znaczenie w podanym kontekście ma między innymi to, jak długa ma być gotowa poręcz. Dla osób zajmujących się montażem tego typu elementów ważny jest również materiałów, z którego wykonana powinna być balustrada zamówiona przez klienta. Nieco inaczej będzie przebiegać mocowanie balustrady metalowej niż na przykład balustrady metalowo-drewnianej czy szklanej. Różny może być również czas, w którym zrealizowane zostaną wszystkie prace z tym związane.

Czytaj więcej...

Jasny salon z balustradą

Balustrady w świetle prawa budowlanego

Aranżacja mieszkania lub domu to bardzo pracochłonne i wbrew pozorom trudne zadanie. Aby każde pomieszczenie było estetyczne i miało konkretny charakter, trzeba pomyśleć o wielu elementach: o podłodze, kolorze ścian, dopasowanych płytkach, gustownych dodatkach. Elementem dekoracyjnym, zwracającym uwagę gości mogą być schody oraz wieńcząca je balustrada. Jednak w tym wypadku decydując się na konkretne rozwiązania, należy dodatkowo respektować obowiązujące prawo.

Czytaj więcej...