Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Blog Gam-Metal

schody

Schody w nietypowej odsłonie

Klatka schodowa to doskonałe miejsce, aby zaskoczyć gości nietuzinkowym designem i wykonaniem. Dzięki nowoczesnym metodom rzeczywiście jest to możliwe i schody mogą być naprawdę niespotykane oraz stanowić jedną z głównych ozdób wnętrza.

Czytaj więcej...

drewniane schody

Jakie drewno najlepiej sprawdzi się na schody?

Schody z drewna są przytulne i przyjemne w dotyku, wpisują się w każdą aranżację wnętrz.  Podkreślają charakter domu, nadają mu odpowiedni klimat i są eleganckie. Ich ogromną jest lekka konstrukcja. Do tego są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, co przekłada się na ich funkcjonalność. Możemy je łączyć z metalem i szkłem, wybierając odpowiedni odcień drewna krajowego lub egzotycznego. Powinny być wyeksponowane, ponieważ są umieszczane w centralnym miejscu domu, więc są elementem dekoracyjnym.

Czytaj więcej...

schody

Schody zewnętrzne. Jakie materiały będą odpowiednie?

Zaplanowanie, zaprojektowanie i wykonanie schodów zewnętrznych często może być trudniejsze niż nam się to wydaje na początku. Wynika to z faktu, że schody takie można wykonać na wiele sposobów, a i ich rola może być bardzo różna. Sama konstrukcja takich schodów również nie może być przypadkowa i wręcz musi opierać się na samodzielnym i trwałym fundamencie. Problematyczny może być także dobór samych materiałów na takie schody. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników i dobrze to wszystko ze sobą połączyć. Dlatego dziś chcemy zająć się tym tematem i spróbować odpowiedzieć na pytanie: jakie materiały będą odpowiednie na schody zewnętrzne?

Czytaj więcej...

balustrada

5 zalet balustrad zewnętrznych z metalu

Balustrada to element, który może nadać stylu i dobrze ozdobić miejsce, w którym ma zostać zamontowana. W związku z tym jej wybór jest bardzo istotny. Chociaż głównym jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa, to jednak, jak dobrze wiemy, dzisiaj każdy element architektoniczny może być ładny i odpowiednio dopasowany do całości budynku czy ogólnie danego miejsca. Jednym z materiałów, z jakich wykonuje się balustrady, jest metal. Dlaczego właśnie on? Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, przy okazji podając 5 zalet balustrad zewnętrznych wykonanych z metalu. Zacznijmy jednak od tego, dlaczego w ogóle montuje się balustrady.

Czytaj więcej...

schody kręcone

Schody kręcone. Hit czy kit?

Każdy dom piętrowy musi być wyposażony w schody wewnętrzne. Wybór kształtu i rodzaju schodów to jednak bardzo ważna decyzja, którą należy podjąć już na etapie projektowania domu. Wiele osób decyduje się ostatnio na nietypowe, kręcone schody, które oprócz swojej podstawowej funkcji pełnią także walory dekoracyjne pomieszczenia. Czy jednak moda na schody kręcone już przemija, a może dopiero zaczyna rozkwitać? Sprawdzamy to w dzisiejszym wpisie.

Czytaj więcej...

szklane schody

Pomysły na schody szklane w nowoczesnych wnętrzach mieszkalnych

Aranżacja wnętrz we własnych domach i mieszkaniach stawia przed nami wiele wyzwań. Często nie wiemy, co nam się spodoba, co będzie się odpowiednio prezentować, ani nawet czy będzie to rozwiązanie praktyczne. Jeśli nieruchomość składa się z co najmniej dwóch poziomów to niezwykle ważnym elementem będą schody. Oczywiście ich wygląd i ogólna aranżacja po części uzależnione będą od architektury samego budynku, jednak w wielu przypadkach pozostaje nam bardzo duża dowolność w tym zakresie.

Czytaj więcej...