Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Blog Gam-Metal

podjazd dla niepełnosprawnego

Jakie i gdzie montować balustrady dla niepełnosprawnych?

Balustrady są jednym z elementów, które wpływają na bezpieczeństwo na schodach, tarasach, a także balkonach. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie balustrady zastosować dla osób z niepełnosprawnościami i gdzie je montować.

Czytaj więcej...

balustrada na balkonie

Jakie balustrady sprawdzą się na balkonie?

Właściciele mieszkań i domów wyposażonych w balkony muszą zastanowić się nad tym, jaką balustradę wybrać. Wspomniana konstrukcja pełni przede wszystkim funkcje zabezpieczające – chroni przed upadkiem z wysokości. Jednak oprócz tego dobrze dobrana do elewacji czy dachu z pewnością doda uroku budynkowi. Jaką balustradę najlepiej wybrać na balkon, aby była funkcjonalna, a przy tym estetyczna?

Czytaj więcej...

balustrada w domu

Jak długo twa montaż balustrady?

Czas trwania montażu balustrady jest uzależniony od kilku czynników. Znaczenie w podanym kontekście ma między innymi to, jak długa ma być gotowa poręcz. Dla osób zajmujących się montażem tego typu elementów ważny jest również materiałów, z którego wykonana powinna być balustrada zamówiona przez klienta. Nieco inaczej będzie przebiegać mocowanie balustrady metalowej niż na przykład balustrady metalowo-drewnianej czy szklanej. Różny może być również czas, w którym zrealizowane zostaną wszystkie prace z tym związane.

Czytaj więcej...

Jasny salon z balustradą

Balustrady w świetle prawa budowlanego

Aranżacja mieszkania lub domu to bardzo pracochłonne i wbrew pozorom trudne zadanie. Aby każde pomieszczenie było estetyczne i miało konkretny charakter, trzeba pomyśleć o wielu elementach: o podłodze, kolorze ścian, dopasowanych płytkach, gustownych dodatkach. Elementem dekoracyjnym, zwracającym uwagę gości mogą być schody oraz wieńcząca je balustrada. Jednak w tym wypadku decydując się na konkretne rozwiązania, należy dodatkowo respektować obowiązujące prawo.

Czytaj więcej...

balustrada metalowa

Gdzie znajdą zastosowanie ażurowe balustrady?

Balustrada to niezbędny element większości schodów, dlatego powinna być tak skonstruowana, aby zapewniała bezpieczeństwo osobom poruszającym się po schodach. Czym charakteryzują się ażurowe balustrady? Gdzie znajdą zastosowanie? Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej...

balustrada metalowa

Gdzie znajdzie zastosowanie balustrada metalowa?

Balustrady mogą być wykonane z różnych materiałów. Dostępne opcje to między innymi szkło, drewno oraz metal. Szczególnie warto przyjrzeć się obiektom zrobionym z tego ostatniego materiału. Balustrady metalowe mają bowiem do siebie to, że mogą być wykorzystywane w wielu różnych celach. Nie mają jednego sposobu zastosowania, tylko przydają się w wielu sytuacjach.

Czytaj więcej...