Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Czy balustrady szklane są bezpiecznym rozwiązaniem dla dzieci?

Balustrady szklane są coraz częściej wybierane jako nowoczesne i eleganckie rozwiązanie zarówno w domach, jak i budynkach publicznych. Charakteryzują się estetycznym wyglądem, lekkością oraz możliwością dostosowania do różnorodnych stylów architektonicznych. Jednak wiele osób zastanawia się, czy tego typu balustrady są bezpieczne dla dzieci. Bezpieczeństwo najmłodszych jest priorytetem, dlatego ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, jakie środki i technologie są stosowane, aby zapewnić odpowiednią ochronę przy korzystaniu z balustrad szklanych. Balustrady szklane w Warszawie wykonuje firma Gam-Metal. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Bezpieczeństwo konstrukcyjne i materiały

Balustrady szklane są projektowane z myślą o najwyższych standardach bezpieczeństwa. Stosowane w nich szkło to zazwyczaj szkło hartowane lub laminowane, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uderzenia. Szkło hartowane jest kilkukrotnie mocniejsze od zwykłego szkła, co znacząco zmniejsza ryzyko pęknięcia. W przypadku szkła laminowanego, w razie ewentualnego rozbicia, kawałki szkła pozostają przyklejone do folii wewnętrznej, co zapobiega rozpryskiwaniu się ostrych odłamków. Dzięki temu nawet w sytuacji awaryjnej, ryzyko skaleczeń czy innych urazów jest minimalne. Konstrukcje balustrad są także starannie przemyślane, aby nie miały ostrych krawędzi i były odpowiednio zamocowane, co zapewnia stabilność i bezpieczeństwo użytkowania.

balustrada szklana

Dodatkowe środki bezpieczeństwa

Oprócz samego materiału istotne są również dodatkowe zabezpieczenia, które mogą być stosowane w balustradach szklanych, aby uczynić je jeszcze bardziej bezpiecznymi dla dzieci. Ważnym elementem jest wysokość balustrady – powinna ona być na tyle wysoka, aby uniemożliwić dzieciom wspinanie się na nią. Zaleca się również, aby przerwy między panelami szklanymi były na tyle małe, żeby dziecko nie mogło przez nie przejść ani się zaklinować. W wielu przypadkach stosowane są dodatkowe elementy zabezpieczające, takie jak specjalne listwy ochronne na górnych krawędziach balustrad, które zapobiegają ewentualnym urazom w przypadku upadku dziecka na balustradę.