Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Gdzie znajdą zastosowanie ażurowe balustrady?

Balustrada to niezbędny element większości schodów, dlatego powinna być tak skonstruowana, aby zapewniała bezpieczeństwo osobom poruszającym się po schodach. Czym charakteryzują się ażurowe balustrady? Gdzie znajdą zastosowanie? Dowiedz się więcej!

Ażurowe balustrady!

Głównym elementem ażurowej balustrady są poręcze i słupki. Jednak nie są one ustawione w standardowy sposób, a tak by przyciągał wzrok swoim kształtem i wyglądem tralek. W zależności od osobistych upodobań słupki mogą być ustawione poziomo w formie pasów lub pionowo, w tak zwane tralki. Tworząc balustradę, należy pamiętać o odpowiednich odstępach między słupkami, szczególnie gdy w domu znajdują się dzieci, przerwy między nimi nie powinny być większe niż 12 centymetrów. Możliwość łączenia materiału, z którego są wykonane, sprawia, że nie tylko wyglądają oryginalnie i nowocześnie, ale również mogą stanowić ciekawy dodatek do ogólnego wystroju domu. Przygotowując takie schody, można oczywiście zdecydować się na dostępne na rynku, gotowe już profile, albo wybrać takie dostosowane do osobistych preferencji tworzonych na zamówienie.

balustrada ażurowa

Zastosowanie balustrad ażurowych!

Balustrady ażurowe, optycznie powiększają przestrzeń i dodają schodom lekkości, dlatego idealnie nadadzą się nawet w niedużym pomieszczeniu. Śmiało, można powiedzieć, że balustrady ażurowe, mogą mieć swoje zastosowanie w domach, mieszkaniach, jak i na klatkach schodowych. Co więcej, mogą okazać się bardzo ciekawym uzupełnieniem we współczesnym budownictwie mieszkaniowym, jak i użytkowym. Specjalnie laserowo wycięte otwory, o różnych kształtach i rozmiarach mogą nadać przestrzeni, w której będą się znajdować, nieszablonowego i nowoczesnego designu. Oczywiście, aby uzyskać idealny i pożądany efekt, warto powierzyć tę pracę specjalistom, którzy nie tylko dobrze doradzą i zaprojektują balustradę, ale również wykonają ją w sposób solidny. A gdzie znajdzie zastosowanie balustrada metalowa? Przeczytasz na naszym blogu