Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Jak długo twa montaż balustrady?

Czas trwania montażu balustrady jest uzależniony od kilku czynników. Znaczenie w podanym kontekście ma między innymi to, jak długa ma być gotowa poręcz. Dla osób zajmujących się montażem tego typu elementów ważny jest również materiałów, z którego wykonana powinna być balustrada zamówiona przez klienta. Nieco inaczej będzie przebiegać mocowanie balustrady metalowej niż na przykład balustrady metalowo-drewnianej czy szklanej. Różny może być również czas, w którym zrealizowane zostaną wszystkie prace z tym związane.

Przebieg montażu balustrad na przykładzie montażu modelu ze szkła

Spośród produktów dostępnych w naszej ofercie wyróżnić można między innymi balustrady szklane przeznaczone do montażu na zewnątrz. Ze względu na ich dużą solidność, estetykę wykonania oraz świetny design, są coraz częściej wybierane przez naszych klientów, którym zależy na uzyskaniu nowoczesnego efektu planowanego wykończenia. Ich montaż może przebiegać w dwojaki sposób, przy czym wybór konkretnej metody jest uzależniony między innymi od zasad pracy przyjętych w danym przedsiębiorstwie, preferencji i doświadczenia montera czy oczekiwań klienta.

balustrada w domu

Balustrady szklane montowane są za pomocą rotul, czyli punktowanych wsporników lub za pomocą szyny mocowanej w dolnej części – takie mocowanie określa się mocowaniem liniowym. W przypadku pierwszej metody taflę szkła umieszcza się pomiędzy dwoma elementami uchwytu, przy czym rotule mocuje się do stropu lub do bocznej krawędzi schodów. Nieco inna jest specyfika montażu balustrady z zastosowaniem metody liniowej – polega ona na montażu tafli szkła w szynie, które jest nad nią umieszczona. Listwa może zostać schowana w podłodze. W obu przypadkach czas montażu balustrady jest uzależniony przede wszystkim od doświadczenia montera.