Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Jak łączyć szklane balustrady z innymi elementami wnętrza?

Odpowiednie zaaranżowanie wnętrz wymaga korzystania z elementów różnego rodzaju, które są zestawione ze sobą tak, by osiągnąć założony efekt wizualny, a jednocześnie uzyskać pożądaną w konkretnym miejscu funkcjonalność. Jednym z komponentów wykorzystywanych przy przygotowywaniu atrakcyjnie prezentującego się wystroju, który okaże się także praktyczny i łatwy w konserwacji oraz utrzymywaniu w czystości są balustrady szklane. W Warszawie można je zamówić w firmie GAM-METAL, oferującej również elementy tego typu wykonywane z metalu oraz drewna przeznaczone zarówno do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przekonajmy się, gdzie sprawdzają się wyroby takiego rodzaju i sprawdźmy, jak je stosować.

Gdzie wykorzystuje się balustrady szklane?

Balustrady zrobione ze szkła sprawdzają się w różnych miejscach, gdzie zachodzi potrzeba zabezpieczenia się przed ryzykiem upadku z większej wysokości. Są one zwykle montowane na tarasach i balkonach, lecz sprawdzają się także, gdy konieczne są elementy wyposażenia wnętrza budynku mieszkalnego lub użytkowego. Często instaluje się je na schodach wewnętrznych w domach i obiektach komercyjnych, a ponadto zakłada się na wszelkiego rodzaju przejściach bądź galeriach. Wiele rozwiązań z ich wykorzystaniem można spotkać m.in. w biurowcach czy centrach handlowych. Jeżeli chodzi o domy jednorodzinne, to poza schodami instaluje się je również na antresolach np. w pomieszczeniach, których część jest wielopoziomowa, a reszta tworzy otwartą wspólną przestrzeń.

balustrada szklana na klatce

Kiedy używać balustrad szklanych?

Balustrady szklane doskonale pasują do obiektów z wnętrzami zaprojektowanymi nowocześnie. W takich przypadkach świetnie wyglądają zarówno, gdy są łączone z elementami ze stali nierdzewnej albo kwasoodpornej, jak i wówczas, kiedy są w całości zrobione ze szkła. To drugie rozwiązane sprawdzi się też we aranżacjach klasycznych, ponieważ nie ma charakteru dominującego i może się wpasować w każdą stylistykę.