Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Jakie i gdzie montować balustrady dla niepełnosprawnych?

Balustrady są jednym z elementów, które wpływają na bezpieczeństwo na schodach, tarasach, a także balkonach. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie balustrady zastosować dla osób z niepełnosprawnościami i gdzie je montować.

Balustrady dla niepełnosprawnych

Osoby z niepełnosprawnościami mają specyficzne potrzeby związane z poruszaniem się po schodach, tarasach czy balkonach. Dlatego jeśli chodzi o balustrady i schody dla niepełnosprawnych, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, balustrady muszą być solidne i wytrzymałe, aby móc zapewnić niezbędne wsparcie i ochronę. Ważne jest także to, aby balustrady nie miały żadnych ostrych krawędzi, które mogłyby zranić. Dodatkowo, balustrady dla niepełnosprawnych powinny mieć odpowiednią wysokość, aby zapewnić ochronę przed upadkiem.

Gdzie montować balustrady dla niepełnosprawnych?

Ważne jest, aby balustrady dla niepełnosprawnych były montowane w miejscach, gdzie istnieje jakiekolwiek ryzyko upadku, czyli na schodach, tarasach i balkonach. 

podjazd

W przypadku schodów balustrady powinny być montowane po obu stronach, aby zapewnić równowagę. Na tarasach i balkonach, balustrady powinny być montowane po zewnętrznej stronie, aby zapobiec wypadnięciu. Warto pamiętać, że balustrady dla niepełnosprawnych powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb osoby poruszającej się po schodach czy tarasie, co oznacza odpowiednią wysokość i ilość poręczy.

Wybierając balustrady, warto pamiętać o ich odpowiednim doborze, ale także o jakości i estetyce wykonania. W ofercie Gam-Metal znajdą Państwo szeroką gamę produktów, dzięki temu każdy klient znajdzie coś dla siebie, a specjaliści z firmy Gam-Metal pomogą w doborze i w profesjonalnym montażu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na naszym sklepie!