Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Właściwa pielęgnacja i konserwacja zewnętrznych balustrad metalowych

W wielu budynkach architekt przygotowujący projekt przewiduje stworzenie tarasów, balkonów bądź schodów zewnętrznych oraz różnego rodzaju przejść czy antresol. Ponieważ w miejscach tego typu ławo o upadek z dużej wysokości konieczne okaże się zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń, które będą w pełni funkcjonalne, a przy tym dobrze wpiszą się w bryłę obiektu oraz jego bezpośrednie otoczenie. W tym celu sięga się po rozmaite rozwiązania techniczne od rozmaitych barierek, elementów szklanych czy drewnianych aż po solidne, lecz efektowne balustrady metalowe. W Łodzi ich przygotowaniem i montażem zajmuje się firma GAM-METAL, oferująca również wykonywanie schodów.

Przekonaj się, jakie balustrady metalowe są wybierane najczęściej.

Balustrady metalowe mogą mieć różną formę, jeżeli chodzi o wykorzystane komponenty, a także kształt i sposób mocowania, jednak najczęściej powstają w dwóch podstawowych rodzajach. W grę wchodzą tu elementy zrobione ze stali ocynkowanej, która jest następnie malowana proszkowo albo natryskowo, a także stali nierdzewnej, która zawiera kilkunastoprocentową domieszkę chromu, co powstrzymuje zachodzenie procesów korozyjnych.

 

balustrada

Oba warianty zapewniają doskonałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, a także potrzebną odporność na obciążenia mechaniczne, różnią się jednak wyglądem. Stal ocynkowana może być pokryta farbą w dowolnym kolorze, podczas gdy stal nierdzewna ma charakterystyczny połysk, świetnie pasujący do nowoczesnej architektury i świetnie wypadający w połączeniu ze szkłem.

Jak konserwować balustrady metalowe?

Zarówno malowana stal ocynkowana, jak i stal nierdzewna są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych i zabrudzenia. Sposobem na ich pielęgnację będzie więc przede wszystkim usuwanie pojawiających się osadów przy pomocy łagodnych detergentów i wody. Dostępne są też specjalne preparaty pozwalające na ich czyszczenie.