Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Jak dopasować balustradę zewnętrzną do stylu budynku?

Balustrada nie tylko pełni funkcję ochronną, ale także stanowi ważny element estetyczny, który może podkreślić styl budynku lub kontrastować z nim. W dzisiejszym artykule omówimy, jak dokładnie dopasować balustradę zewnętrzną do stylu budynku, aby osiągnąć harmonijną i efektowną kompozycję.

Balustrady metalowe do nowoczesnej architektury

Nowoczesne budynki charakteryzują się minimalistycznymi liniami, surowymi materiałami i wyrazistymi formami. Balustrady metalowe doskonale pasują do tego stylu, dodając mu industrialnego charakteru. Wybór stali nierdzewnej lub innych metalowych elementów w balustradzie tworzy spójną i nowoczesną aranżację. W przypadku budynków o nowoczesnej architekturze warto postawić na proste i geometryczne wzory balustrady, które podkreślą charakter budynku oraz nadadzą mu eleganckiego wyrazu.

Balustrady metalowo-drewniane do stylu klasycznego

Budynki w stylu klasycznym lub tradycyjnym często cechują się elegancją, zdobieniami i naturalnymi materiałami. Balustrady metalowo-drewniane stanowią idealne połączenie tych cech. Drewniane elementy balustrady nadają jej ciepła i przytulności, jednocześnie harmonijnie współgrając z detalicznymi zdobieniami budynku. Wybór drewna w odpowiednich kolorach oraz dopasowanie wzoru balustrady do architektonicznych detali sprawi, że całość będzie prezentować się spójnie i elegancko.

balustrada na bankonie

Balustrady szklane do budynków nowatorskich

Budynki o nowatorskim charakterze, często z wykorzystaniem szkła i innowacyjnych form, świetnie współgrają z balustradami szklanymi. Przejrzystość szkła wprowadza element lekkości i unikalności do architektury. Balustrady szklane doskonale komponują się zarówno z minimalistycznymi formami, jak i z bardziej awangardowymi konstrukcjami. Warto wybrać szkło o odpowiednich właściwościach, takie jak hartowane lub laminowane, które zapewnią bezpieczeństwo i trwałość.