Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Jakie balustrady sprawdzą się na balkonie?

Właściciele mieszkań i domów wyposażonych w balkony muszą zastanowić się nad tym, jaką balustradę wybrać. Wspomniana konstrukcja pełni przede wszystkim funkcje zabezpieczające – chroni przed upadkiem z wysokości. Jednak oprócz tego dobrze dobrana do elewacji czy dachu z pewnością doda uroku budynkowi. Jaką balustradę najlepiej wybrać na balkon, aby była funkcjonalna, a przy tym estetyczna?

Czy balustrady szklane to dobry pomysł na balkon?  

W sklepach z Balustradami można znaleźć wiele różnych konstrukcji. W związku z tym ciężko zdecydować się na odpowiednią. Właściciele domów lub mieszkań, którzy zapoznają się z ofertą balustrad szklanych, często mają wątpliwości, czy są bezpieczne. Nie ma się jednak czego obawiać.
Omawiane zabezpieczenia balkonów są tworzone ze szkła hartowanego, które jest niezwykle odporne na działanie czynników mechanicznych, a w razie stłuczenia podzielą się na wiele niewielkich i tępych kawałków, więc nie zrobią krzywdy osobom przebywającym na balkonie czy przechodniom. Ponadto prezentują się estetycznie. W zależności od potrzeb i upodobań można je połączyć na przykład z metalem, co sprawi, że obiekt będzie się prezentował nowocześnie i minimalistycznie. Ponadto szkło może mieć różne kolory i kształty.

balkon

Jakie inne materiały sprawdzą się do balustrad balkonowych? 

Z uwagi na to, że balkon jest narażony na działanie czynników atmosferycznych, wybór balustrad drewnianych nie będzie dobrym pomysłem. Warto z kolei zastanowić się nad montażem balustrady metalowej zewnętrznej. W zależności od potrzeb może to być stal nierdzewna albo zwykła.

Będą się nie tylko estetycznie prezentować, ale również stanowić ochronę przed korozją. Oprócz tego skutecznie zabezpieczą balkon przed działaniem dużych obciążeń. W związku z tym są chętnie wybierane nie tylko na balkony, ale również tarasy czy schody.