Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Jakie drewno najlepiej sprawdzi się na schody?

Schody z drewna są przytulne i przyjemne w dotyku, wpisują się w każdą aranżację wnętrz.  Podkreślają charakter domu, nadają mu odpowiedni klimat i są eleganckie. Ich ogromną jest lekka konstrukcja. Do tego są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, co przekłada się na ich funkcjonalność. Możemy je łączyć z metalem i szkłem, wybierając odpowiedni odcień drewna krajowego lub egzotycznego. Powinny być wyeksponowane, ponieważ są umieszczane w centralnym miejscu domu, więc są elementem dekoracyjnym. Firma Gam-Metal zajmuje się produkcją, więc dobierze projekt i odpowiedni materiał, a także   wykona balustradę i poręcze, niezbędne elementy wykończeniowe. Podstawą jest jednak trwałość produktu, bo przecież schody mają nam służyć wiele lat. Najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo. Musimy zlecić ich zaprojektowanie, dostosowując do potrzeb mieszkańców. Chociaż kręte, pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, to stanowią zagrożenie dla małych dzieci i osób starszych.

Jakie drewno najlepiej sprawdzi się na schody?

Najważniejszym parametrem jest twardość drewna. Dlatego decydując się na schody, musimy wybrać materiał odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Unikajmy miękkich gatunków, jak np. sosna, bo nie osiągną odpowiedniej wytrzymałości. Jest wiele rodzajów surowca naturalnego, które z powodzeniem spełnią swoje zadanie. Z polskich drzew, wybierane są obecnie: dąb i jesion, rzadziej buk i orzech. Dużą popularnością cieszy się drewno egzotyczne, które jest wytrzymałe, trwałe i nadaje wnętrzom niezwykłego charakteru. Do wyboru mamy, m.in. iroko, amazaque, kempas, doussie, teak, sapeli, pau amarello, wenge, orzech amerykański. Surowiec ten jest niezwykle odporny grzyby i owady oraz warunki atmosferyczne. Wytrzymałość drewna egzotycznego bez impregnacji jest wyższa od europejskiego po impregnacji. Powinniśmy wybierać takie drewno, które komponuje się z aranżacją domu czy mieszkania, oraz elewacją budynku. Jakie materiały będą odpowiednie na schody zewnętrzne? Przeczytasz na naszym blogu