Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Pomysły na schody szklane w nowoczesnych wnętrzach mieszkalnych

Pośród modnych, praktycznych, a zarazem niezwykle stylowych rozwiązań znajdują się schody szklane, będą one z pewnością nowoczesne i eleganckie. Jakie szklane schody wybrać do siebie i jakie mają one zalety?

Piękne szklane schody w Twoim domu

Przede wszystkim szklane schody muszą być widoczne. Co to znaczy? Montujemy je w pomieszczeniu, ale na zewnątrz, a nie w specjalnym korytarzu. Pełnia one tak samo funkcję praktyczną,  jak i estetyczną. Zwykle ich wykonanie oparte jest na połączeniu szkła i metalu, na którym są odpowiednio montowane. Można zastosować jednak na tyle cienkie elementy, że schody z pewnej odległości będą zdawały się być zawieszone w powietrzu. Dodatkowo zamontowanie odpowiedniego oświetlenia ledowego w wybranym kolorze, doda im stylu i charakteru. Barierki często najlepiej sprawdzają się delikatne i stalowe, niektórzy decydują się na ich brak lub również połączenie metalu i szkła. Warto pamiętać, że producenci szklanych schodów oferują je w najróżniejszych wersjach – mogą być całkowicie proste lub kręcone.

Kroki w powietrzu

Z pewnością się dla niektórych osób z początku poruszanie się po tego rodzaju schodach może być kłopotliwe i wymagać przyzwyczajenia się.

szklane schody

Mamy bowiem wrażenie stawiania nóg w powietrzu. Jednak kluczowe jest tu zwiększanie przestrzeni, gdyż zajmują one jej niewiele, a dodatkowo optycznie ją powiększają. Wysokiej jakości szkło, z którego wykonuje się najlepszego tego rodzaju produkty, nie będzie nam również stwarzać problemów w czasie czyszczenia. Z pewnością będziemy zadowoleni z tego wyjątkowego rozwiązania w naszych domach.