Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Schody w nietypowej odsłonie

Klatka schodowa to doskonałe miejsce, aby zaskoczyć gości nietuzinkowym designem i wykonaniem. Dzięki nowoczesnym metodom rzeczywiście jest to możliwe i schody mogą być naprawdę niespotykane oraz stanowić jedną z głównych ozdób wnętrza.

Niespotykane schody szklane

Szkło to wyjątkowy element jeśli chodzi o wykańczanie wnętrz, nadający im nowoczesnego charakteru. Okazuje się jednak, że można wykorzystać je nie tylko do stworzenia pięknych balustrad. W naszej firmie produkujemy bowiem także nietuzinkowe schody szklane, wykonane oczywiście ze szkła bezpiecznego, poddawanego hartowaniu, czyli utwardzaniu, aby zapewnić im wyjątkową trwałość.

Schody ze szkła mają jednak wiele innych zalet, poza nietypowym i oryginalnym wyglądem. Dzięki nim można optycznie powiększyć przestrzeń, co doskonale sprawdzi się wtedy, gdy klatka schodowa prowadząca na piętro została wydzielona w pomieszczeniu reprezentacyjnym jakim jest salon. Atutem takiego rozwiązania jest również przepuszczanie światła. Dzięki temu wnętrze staje się po prostu jaśniejsze, co jest atutem zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Zaskakujące schody wspornikowe

Drugim, równie ciekawym i wciąż nietypowym rozwiązaniem są schody wspornikowe. To konstrukcje mocowane do ściany, które nie mają pomiędzy stopniami widocznych połączeń. Tym samym konstrukcja zyskuje lekkość i nie doprowadza do wizualnego przytłoczenia wnętrza.

Oczywiście w przypadku ich wykonania należy zwrócić uwagę na kilka kwestii technicznych. Jedną z nich jest konieczność tego, aby poszczególne stopnie miały odpowiednią wysokość oraz szerokość, aby spełniały wymogi bezpieczeństwa i po prostu były wygodne do użytkowania. Muszą także pozwalać na przenoszenie ciężaru około 350 kg/m2, dlatego też trzeba wykonać je z możliwie jak najbardziej solidnych materiałów.

Jak widać obecnie dostępne są warianty sprawiające, że nawet schody mogą stanowić wyjątkową dekorację wnętrza. Jeśli i Ty poszukujesz takich nietuzinkowych rozwiązań, koniecznie się z nami skontaktuj, a chętnie pomożemy Ci w ich stworzeniu. Czy wiesz jakie drewno najlepiej sprawdzi się na schody? Sprawdź na naszym blogu