Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Wykorzystanie balustrad metalowych w ogrodzie - pomysły na aranżacje

Wygląd i funkcjonalność przydomowego ogrodu zależy w przeważającej mierze od tego, jak zostanie on rozplanowany, a także od gatunków roślin, jakie będą w nim posadzone. Duże znaczenie ma też właściwa pielęgnacja. Czynnikiem, który stanowi zwykle ukoronowanie projektu, są elementy zaliczane do tzw. małej architektury, które mogą być zarówno niezwykle użyteczne, jak i stanowić ciekawy dodatek dekoracyjny. Doskonałym przykładem mogą być uzupełniające wyposażenie terenu balustrady metalowe zewnętrzne. W Łodzi są one dostępne w ofercie firmy GAM-METAL, oferującej również balustrady szklane, a także schody wewnętrzne i zewnętrzne. Przekonajmy się, czemu służą balustrady i sprawdźmy, gdzie można ich użyć.

Do czego mogą być przydatne balustrady w ogrodzie?

Balustrady to barierki, które zapobiegają wypadkowi związanemu z upadkiem z większej wysokości lub dostaniem się do wnętrza wszelkiego rodzaju zagłębień. Stosuje się je również tam, gdzie ludzie lub zwierzęta mogą się znaleźć w pobliżu głębszych zbiorników wodnych. W przydomowych ogrodach balustrady pojawiają się zwykle wokół tarasów, a także przy schodach lub różnego typu elementach architektury ogrodowej. Zakłada się je też na mostkach przerzuconych nad większymi oczkami wodnymi czy strumykami, a także na pomostach, jeżeli na posesji znajduje się staw kąpielowy. Warto pamiętać, że poza funkcją czysto użytkową odgrywają one również rolę dekoracyjną.

metalowa balustrada w ogrodzie

Jakie rodzaje balustrad można zastosować w ogrodzie?

Najczęściej stosowanym materiałem do tworzenia balustrad umieszczanych na zewnątrz jest stal, która została zabezpieczona antykorozyjnie przez cynkowanie, a następnie pokryta warstwą farby w odpowiednim kolorze. Wyroby tego rodzaju nadają się doskonale do ogrodów urządzonych tradycyjnie. Alternatywą są balustrady ze stali kwasoodpornej, które świetnie będą komponowały się z aranżacjami nowoczesnymi.