Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 514 411

Jak dbać o metalowe balustrady?

Metalowe balustrady to niezwykle ciekawe obiekty, które mają szansę przydać się w bardzo wielu sytuacjach. Ich montaż to jedna z najlepszych decyzji, jakie można podjąć. Sama instalacja takich obiektów to jednak jeszcze nie wszystko. Trzeba o nie również odpowiednio dbać, żeby zachowywały swoje pozytywne właściwości, takie jak estetyka wykonania oraz solidność.

Charakter zabiegów pielęgnacyjnych

Zabiegi pielęgnacyjne stosowane do konserwacji balustrad należy z pewnością dostosowywać do tego, z jakiego dokładnie materiału wykonane są te obiekty. Inaczej trzeba do nich podchodzić, kiedy są zrobione ze stali nierdzewnej, a inaczej, kiedy są zrobione z innego typu metalu. Środki czyszczące muszą być natomiast dopasowane do tego, jaka właściwie powłoka jest nałożona na balustradę. Każdy tego typu obiekt ma bowiem na sobie specjalną warstwę, która spełnia funkcję ochronną. Czasem warstwa ta ma charakter antykorozyjny, a czasem kwasoodporny. Balustradę metalową należy więc pielęgnować ostrożnie, aby pod żadnym pozorem nie zarysować powłoki, która jest głównym zabezpieczeniem.

Różnego rodzaju ściereczki i myjki to podstawowe akcesoria służące do pielęgnacji metalowych balustrad. Zanurzenie ich w ciepłej wodzie zupełnie wystarczy do tego, żeby pozbyć się pomniejszych zabrudzeń. Jeżeli natomiast te ostatnie są większe, to zawsze można je zlikwidować za pomocą preparatów chemicznych, ale tylko i wyłącznie takich, które nie zawierają chlorków. Inne mogłyby bowiem przynieść efekt wprost przeciwny do oczekiwanego.

Jedną z ważniejszych zasad dotyczących czyszczenia balustrad metalowych jest regularne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli między kolejnymi działaniami nie występują zbyt duże przerwy czasowe, to zwiększa się szansa na to, że nie dojdzie do poważniejszych defektów i dana balustrada metalowa bardzo długo będzie utrzymywać swoją pierwszorzędną jakość.

Podsumowując, dobór odpowiednich środków, odpowiednich narzędzi i regularne czyszczenie to podstawowe warunki tego, aby balustrady metalowe utrzymywane były w należytym stanie. Czy wiesz gdzie znajdą zastosowanie ażurowe balustrady? Przeczytasz na naszym blogu.